Zajęcia dodatkowe

W Koperniku, oprócz bogatej oferty zajęć podstawowych, zapewniamy również dodatkowe koła zainteresowań prowadzone przez naszych pedagogów oraz zajęcia dodatkowe prowadzone przez instruktorów zewnętrznych.

Rękodzieło – to koło zainteresowań, gdzie uczniowie tworzą własnoręcznie wyroby artystyczne, używając swej wyobraźni i zdolności manualnych,

dsc_0452 dsc_0439

Kółko historyczne – „Znając historię, lepiej zrozumiesz teraźniejszość i lepiej przygotujesz się na przyszłość” Frederic Joliot-Cure.

dsc_0024

Gry logiczne – to kółko mające na celu rozwijanie wyobraźni i logicznego myślenia. W programie m.in. sudoku, gra w kropki, budowle przestrzenne, zabawy matematyczne, tworzenie własnych gier planszowych przez uczniów.

Język niemiecki

dsc_0374 dsc_0370

Robotyka – składanie robotów i programowanie ich, tak aby poruszały się w określony sposób, to połączenie techniki i informatyki. taka zabawa sprawia frajdę nie tylko chłopcom.

dsc_0079 dsc_0084

Karate – Kyokushin z klubem sportowym Bushido. Zajęcia prowadzi utytułowany sensei, uczący nie tylko techniki, ale i „siły ducha”. Nasi uczniowie startują już w zawodach sportowych i mają na swoim koncie poważne sukcesy.

dsc_0857 dsc_0831

Piłka nożna prowadzona przez klub sportowy Jedność Żabieniec (klub z tradycjami od 1922 roku). Uczniowie trenują na naszym szkolnym boisku a zimą na sali rekreacyjnej.

dsc_0421 dsc_0415

Plastyka z malarzem, Maciejem Zadragiem. Uczniowie poznają rożne techniki malarskie, od pasteli i akwareli po malowanie na szkle.

dscn0940 dscn0961

Ceramika, czyli lepienie z gliny a potem wypalanie w specjalnym piecu.

Basen w Górze Kalwarii

dscn2425 dscn2362

Zajęcia dodatkowe w szkole pomagają zaoszczędzić rodzicom cenny czas na przejazdy, a dziecko spędza czas po lekcjach rozwijając swoje talenty i zainteresowania.