– Dlaczego woda jest wyjątkową substancją w kosmosie? – Gdzie…

– Dlaczego woda jest wyjątkową substancją w kosmosie?
– Gdzie w galaktyce znajdziesz zero absolutne?
– Fale dźwiękowe – skąd i dokąd?
– Cud fotosyntezy, dlaczego cały nasz świat zależy od roślin?
– Dlaczego jesienią liście opadają, a igły nie?
– Co to jest reakcja chemiczna?

Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi na zajęciach „Szalonego Naukowca” w Koperniku.
Zajęcia będzie prowadził Marcin Siuchno ekspert ornitolog, od 6 lat zajmujący się zawodowo edukacją dzieci i młodzieży, pasjonat nauk ścisłych, zwłaszcza chemii, fizyki i biologii, prowadził cieszące się powodzeniem koła zainteresowań, ich uczestnicy doskonale radzą sobie z przedmiotami ścisłymi w najlepszych warszawskich gimnazjach, wychował też kilku olimpijczyków.
Zajęcia mają na celu zainteresowanie i przekazanie dzieciom podstaw nauk ścisłych. Program pracy ma rozwijać umiejętności przydatne w dalszym toku nauczania w szkole podstawowej i ułatwienie startu dzieciom w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Zakres treści obejmować będzie fizykę, chemię i biologię, łącząc te dziedziny wiedzy w spójną całość, rozbudzając chęć i pęd poznawczy uczestników kursu.
Formą zajęć będzie warsztat, w którym uczestnicy sami poprzez wykonywanie prostych, ciekawych doświadczeń i eksperymentów w praktyce zweryfikują przekazywane przez edukatora treści nauczania.