Przyroda

Jak pracujemy?

Naszą dewizą są słowa Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać, a zrozumiem.”

Już w klasach 1-3 uczniowie mają zajęcia „Szalonego Naukowca”, na których przez eksperyment, obserwację i doświadczenia dowiadują się, co to jest topnienie, krzepnięcie, parowanie, dlaczego wulkany wybuchają, jak wytworzyć dwutlenek węgla, jak zbudować pojazd marsjański, mogą też obejrzeć owada pod mikroskopem.

W ten praktyczny sposób na już od pierwszej klasy, przekazujemy uczniom wiedzę z zakresu fizyki, chemii, przyrody i biologii, bo najważniejsze to zainspirować i zaciekawić.

Potem, w klasach starszych kontynuujemy ten sposób poznawania świata i uczenia przedmiotów wprowadzając dodatkowo już łatwiej przyswajalną teorię.