Prowadzenie dyskusji – Kapelusze de Bono – cz. 3 Kapelusz…

Prowadzenie dyskusji – Kapelusze de Bono – cz. 3 Kapelusz biały (fakty, liczby, neutralność).
Kapelusz niebieski kojarzył się dzieciom z wozem policyjnym: pilnowanie zasad i porządku. Kapelusz czerwony z kolei z wozem strażackim: pożar uczuć i emocje. Biały został okrzyknięty karetką pogotowia. Pojawiały się jeszcze skojarzenia z chmurami i mgłą, zimą, świętami, lodem i śniegiem.
Jeśli chodzi o atmosferę uczuciową – dzieci celowały w smutek, a nawet złość przy kolorze białym. Spontanicznie w którymś momencie rozmów pojawił się SPOKÓJ, bo kiedy morze jest spokojne, bezpiecznie można się kąpać. Ratownik wywiesza wówczas na plaży białą flagę.
Pani Aneta zadawały też zagadki odgrywając role. Dzieci musiały powiedzieć, spod którego kapelusza dana wypowiedź mogła płynąć.