Piknik Naukowy

22 kwietnia mieliśmy w naszej szkole piknik naukowy. Uczniowie pokazywali wszystkim przybyłym gościom, jak „bawić się nauką”. Można było się dowiedzieć co to jest ciecz nieniutonowska, jak zbudować akumulator z ziemniaków, dlaczego wulkany wybuchają, oraz odnaleźć interesujące wykopaliska. Uczniowie zaprezentowali też wiele własnych, ciekawych doświadczeń i eksperymentów.

Na naszym Pikniku Naukowym byli również obecni popularyzatorzy nauki z Państwowej Akademii Nauk, Wojskowej Akademii Technicznej, SGGW, Heweliusze Nauki, ich pokazy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy również Panu Dyrektorowi Muzeum Techniki w W-wie, który przywiózł ze sobą wspaniałe eksponaty, m.in. samochód Fiat 138 z 1932r.