Oferta

Jesteśmy Szkołą przyjazną i bezpieczną, zorientowaną na ucznia. Zapewniamy opiekę kompetentnych, życzliwych, ale i wymagających nauczycieli. W Koperniku rozwijamy talenty, nie uśredniamy, rozwijamy w dzieciach ciekawość oraz pasję do nauki i zdobywania wiedzy. Najważniejsze atuty naszej szkoły to:

• wysoki poziom nauczania, w wyniku którego zapewniamy wysoki rozwój intelektualny, społeczny i emocjonalny dziecka już od pierwszej klasy. Uczymy dzieci samodzielnie i twórczo myśleć, umieć krytycznie analizować docierające informacje, posiadać własne marzenia i umieć je realizować.
  • bezpieczeństwo, rozumiane, jako stworzenie takich warunków dziecku, aby czuło się tu bezpiecznie, przyjaźnie i chętnie przychodziło do szkoły. Nasza szkoła jest wolna od przemocy fizycznej i psychicznej, która może się zdarzać wśród dzieci w dużych placówkach. Uczniowie już od pierwszej klasy uczeni są empatii, tolerancji, poszanowania opinii innych oraz prawa do własnego zdania
  • wychowanie w poszanowaniu wartości, w oparciu o szacunek do siebie i drugiego człowieka. Pracujemy w taki sposób, aby nasi uczniowie byli świadomi swego pochodzenia, szanowali tradycje i kulturę, zwracali uwagę na potrzebujących, mieli świadomość tego, że każdy człowiek jest w stanie nawet przez drobne działania zmieniać świat wokół siebie.

Wierzymy, że w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, tradycyjne wartości przekazywane uczniom są stabilnym fundamentem.