Mini muzeum techniki w naszej szkole

Mini Muzeum Techniki w naszej szkole. Pod tym hasłem zorganizowaliśmy zbiórkę eksponatów, aby pokazać dzieciom, jak kiedyś wyglądał świat, świat naszego dzieciństwa. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy odnaleźli na strychach stare maszyny do pisania, magnetofony kasetowe, żelazka czy maszyny do szycia. Do akcji przyłączyło się Muzeum Techniki w Warszawie, które dostarczyło eksponaty: Fiat 508 produkowany w Polsce od roku 1932 (wyposażony w silnik o pojemności 995 cm3 mocy 20 KM i trzybiegową skrzynię biegów) oraz Motocykl K750 popularna „Kaśka” z lat 60-tych. Muzeum Techniki przeżywa teraz trudny czas, ale nasze wydarzenie pokazało, że takie miejsce jak Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie jest potrzebne, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, bo niewiele jest już miejsc, gdzie można posłuchać muzyki z magnetofonu szpulowego, czy zrobić zdjęcie aparatem „cmena”.